Jak získat podporu pro studium vysněného oboru na zahraniční univerzitě? Co je potřeba udělat? Kdy začít a jak překonat možná úskalí? Podívejte se na medailonky pěti našich stipendistů, kteří sdílejí své zkušenosti.
17. 12. 2024
1 minuta čtení
Už na gymnáziu věděl, že by chtěl studovat robotiku v zahraničí. Při rozhodování, do jaké země se vydá, zvažoval, zda se tam robotice jako oboru daří a zda tam existuje úzké propojení na průmysl a praxi. Nakonec se za studiem vydal do irského Dublinu.
Už od mala věděla, že vysokou školu půjde studovat do zahraničí. Studuje Enviromenal Marine Science na Wageningen University & Research a jejím primárním cílem je napomoci ke zlepšení stavu životního prostředí.
Vesmír ho bavil a zajímal odjakživa a ačkoliv původně studium v zahraničí neplánoval, vystudoval vesmírné inženýrství na University of the West of England. Převážila u něj totiž touha studovat vesmír takovým způsobem, jakým by to v českém prostředí nebylo možné.
Vystudoval filosofii, politologii a ekonomii ve Velké Británii a zpětně si myslí, že studium na zahraniční univerzitě mu nedalo jen znalosti a jazykovou vybavenost, ale především schopnost postarat se sám o sebe v neznámem prostředí. Podobnou zkušenost by doporučil každému.
Jako obor svého zájmu si zvolil právo. Dostal se k němu díky akademickým klubům debatování na gymnáziu Open Gate, které vystudoval. Nyní se právu věnuje na dvou univerzitách současně, prezenčně v irském Dublinu a dálkově v Brně.
2024 © THE KELLNER FAMILY FOUNDATION