Na střední škole mě velmi bavilo se věcmi zabývat do samotného detailu. Zajímala jsem se o svět kolem sebe, a to z pohledu chemie a biologie. Motivovali mě také mí skvělí profesoři biologie a chemie na střední škole, kteří sdíleli mé nadšení pro přírodu a vše živé, co nás obklopuje. Ve vyšších ročnících, když jsem si vyzkoušela stáže v Akademii věd ČR, jsem zjistila, že výzkum je opravdu tím, čím bych se chtěla v životě zabývat. Vždy jsem chtěla přijít na to, co je příčinou onemocnění, co probíhá v lidských buňkách a činí nás tím, kým jsme. V průběhu studia jsem zjistila, že obor, který mi pomůže lépe pochopit zákonitosti živé přírody, je právě biochemie. Imperial College London jsem si jakožto studentka vědního oboru vybrala proto, že se univerzita specializuje na STEM obory a business, má skvělé výzkumné vybavení, klade důraz na praktickou výuku s profesionály v daném oboru, na univerzitu přichází studenti z celého světa a škola se nachází v krásné londýnské čtvrti Kensington.
Univerzita je poměrně vysoko v žebříčcích hodnocení a zprvu se mi představa studia v zahraničí jevila jako nedosažitelná. Byla jsem plná obav z neznámého. Říká se, že překážky si často vytváříme sami v naší hlavě (samozřejmě to, co se v životě děje, někdy neovlivníme, ale ovlivníme naši reakci na tyto události). Když jsem si toto uvědomila a měla jsem jasno v tom, že se o obor zajímám a ochotně mu věnuji čas nad rámec školní výuky, začala jsem si věřit – podala jsem přihlášku a vyšlo to. Studium v zahraničí je také unikátní šancí, jak vystoupit ze své komfortní zóny – jak se osamostatnit, naučit se lépe cizí jazyk, poznat novou kulturu a město, získat nové přátele z celého světa a zejména se věnovat oblíbenému oboru naplno. I přes počáteční obavy, nejistotu i možné zmatky tato zkušenost z mého pohledu opravdu stojí za to. Pokud zrovna netrávím čas v laboratoři, běhám v Hyde Parku, jezdím na kole po Londýně a hraji na klavír.
Po absolvování bakalářského programu bych chtěla navázat magisterským a doktorským studiem. V budoucnu bych ráda pracovala jako vědkyně ve výzkumu, farmaceutickém průmyslu či biotechnologické firmě, ať už v soukromém, či státním sektoru, v České republice i v zahraničí. Mou další vizí do budoucna je založit vlastní biotechnologickou firmu a spojit tak vědecké praktické a teoretické znalosti s podnikáním a ekonomií. Mou nejdůležitější metou v životě je věnovat se práci, která je plná výzev, naplňuje mě i přes možné neúspěchy a každý den se v ní naučím něco nového. Práce ve vědě mě láká právě z tohoto důvodu. Prostřednictvím výzkumu budu mít možnost stát se součástí něčeho většího, než jsem já – budu moci pomáhat s vývojem léků na různé choroby a usnadnit tak život mnoha lidem. Také bych se chtěla podílet na popularizaci vědy, ať už formou přednášek, či vzdělávání studentů. Mimo vědu a vzdělávání jsou mými nejdůležitějšími životními hodnotami má rodina, přátelé a zdraví.
2025 © THE KELLNER FAMILY FOUNDATION