Na gymnáziu Open Gate mě bavilo téměř všechno. Věděl jsem, že nejvíce mě zajímá matematika a fyzika, ale zároveň jsem i debatoval nebo byl úspěšný v ekonomii. A tak pro mě bylo poměrně těžké najít nějakou kariéru, kterou bych na své široké zájmy napasoval. Díky různým aktivitám, článkům a videím jsem ale došel až k inženýrství. To, pro mě naprosto ideálně, kombinuje fyziku a matematiku v teorii s praktickým přesahem do dalších oborů i opravdového světa. Není to jen o abstraktním počítání, ale člověk vytvoří nějakou součástku, na kterou si poté může opravdu sáhnout.
Já se nakonec rozhodl pro obor aerospace engineering neboli letecké a kosmické inženýrství. Nabízí množství cest, které mě vždy fascinovaly. Od automobilového sportu i průmyslu přes vojenské stíhačky po rakety sloužící k objevování vesmíru. Pro studium jsem si vybral nizozemský Delft. Univerzita je v tomto oboru opravdu špičkově hodnocená (podle QS Rankings celosvětově třetí v MechEng, 49. celkově) a zároveň je v Evropské unii, díky které je studium ekonomicky a administrativně zvladatelnější.
V budoucnu bych rád pracoval v odvětvích s velkou mírou inovace. Zkombinovat kreativitu s návrhem konstrukčního řešení a vytvářet bezprecedentní inovace, jež budou udávat směr lidstvu, je rozhodně mým snem. Ať už to bude inovativní aktivní aerodynamika ve Formuli 1, která po nějaké době aplikuje i v automobilech dostupných masám, nebo vymýšlení novinek v armádním či kosmickém sektoru, které později přejmou civilní výrobci. Dobrou zprávou je, že Delft se zaměřuje na práci v různých specializovaných týmech, a tak věřím, že úspěchy mohou přijít už během bakalářského studia.
2024 © THE KELLNER FAMILY FOUNDATION