14. 09. 2017
2 minuty čtení
Většinu z Vás by asi zajímalo, cože to ten ‚RA‘ vlastně je. ‚RA‘ je zkratka pro ‚Resident Assistant‘ – a ano, jsem si vědoma, že to Vám zřejmě vůbec nepomohlo. Dovolte mi, abych Vám to tedy vysvětlila. Resident Assistant – neboli Rezidenční Asistent – je student druhé až čtvrtého ročníku, který se rozhodl nadále žít na univerzitních kolejích, aby mohl podpořit nově příchozí studenty. Většina popisu práce je pořádání různých akcí pro studenty žijící na dané koleji a zajistit, že se všichni cítí ‚jako doma‘ a rozumí tomu, jak univerzita jako taková funguje. Rezidenční Asistenti jsou také prvními lidmi, za kterými studenti jdou, když se naskytne nějaký problém (ať je to zapomenutý klíč nebo něco vážnějšího).
Hlavním důvodem, proč jsem se přihlásila o tuto pozici, bylo získání zkušeností, které se budou hodit k mému studiu (vzhledem k tomu, že studuji Sociální práci). Jakožto student druhého ročníku musím strávit každý týden několik hodin dobrovolnictvím, abych si zvykla pracovat a komunikovat s lidmi. Pozice RA se mi proto zdála naprosto ideální, jelikož bych se v budoucnu chtěla zabývat převážně mladými lidmi, takže komunikace s univerzitními studenty by mě mohla leccos přiučit.
Pokud by někdo z Vás přemýšlel nad touto pozicí (na edinburské univerzitě, jelikož každá univerzita se liší), určitě by Vás zajímalo, jestli s tím přicházejí i nějaké výhody a odpověď je ano, přicházejí. První výhodou je, že máte garantované místo v jedné z univerzitních kolejí, což v normálních případech platí pouze pro studenty prvního ročníku. Druhou výhodou je, že za Vaši práci dostanete 75% slevu na nájem, což je pro studenty opravdu velká částka.
Takže, už jsme si řekli, co pozice RA obnáší a jaké jsou její odměny. Teď je čas si říct, co musíte udělat proto, aby Vás univerzita najala. První krok, který musíte podniknout, je domluvit si schůzku se správcem Vaší nynější koleje. Při této schůzce budete obeznámeni s náplní práce a Váš správce se bude muset ujistit, že nemáte žádné akademické či jiné potíže, které by Vám bránili ve vykonávání práce. Po skončení této schůzky se můžete přesunout k odeslání online přihlášky, ve které budou otázky týkající se Vašeho studia, koníčků a pár esejových otázek, aby si univerzita udělala obrázek o tom, jaký jste člověk, jak řešíte problémy apod. Po odeslání této přihlášky budete pozváni na pohovor, který je posledním (a nejtěžším) krokem celého přijímajícího procesu. Nemáte se však čeho bát, protože všichni zaměstnanci ResLife (organizace spravující všechny univerzitní koleje) jsou velice příjemní a nápomocní.
Po ukončení příjímacího procesu musíte čekat zhruba měsíc, než Vás ResLife kontaktuje skrze Váš univerzitní email a sdělí Vám, zdali jste byli úspěšní nebo ne. Pokud ne, nezoufejte, vždycky je tu příští rok. Pokud ano, tak vítejte do týmu!
2024 © THE KELLNER FAMILY FOUNDATION