Jelikož jsem absolvovala první dva semestry i na právnické fakultě Masarykovy univerzity v Brně, slýchávám spoustu otázek, jak bych porovnala zkoušky na univerzitě v České republice a ve Velké Británii. Zatím stále ještě nemohu sdílet jasný a objektivní názor, jelikož jsem zkoušky v Londýně skládala pouze online, ale můj pocit je takový, že ve Velké Británii je obecně kladen větší důraz na porozumění učivu a jeho praktické využití. To dokazuje i fakt, že jsme při zkouškách měli povolené nahlížet do svých poznámek i knih a vysoké známky byly uděleny studentům, kteří nejlépe demonstrovali porozumění látce a dokázali aplikovat teorie na konkrétní příklady. Naopak v České republice jsem na zkoušce mohla spoléhat pouze na své vlastní znalosti a látku se všemi pojmy a definicemi jsem tak musela mít perfektně nastudovanou. Oba systémy jsou svým způsobem náročné a každému vyhovuje něco jiného, proto na otázku, co je lepší, nemohu jednoznačně odpovědět.
Ve druhém semestru mě příjemně překvapila náplň učiva a bavila mě naprostá většina přednášek. Vyučovaly se předměty jako Macroeconomics, Evolution of Modern Business, Business Ethics and Sustainability nebo Work in Contemporary Society. Systém na King’s College London je takový, že v prvním semestru jsou předměty povinné, ve druhém je polovina povinná a polovina volitelná a ve třetím semestru si student může vybrat většinu předmětů dle toho, jakým směrem se rozhodne vydat.
Celkově mám z prvního roku na univerzitě skvělý pocit a doufám, že situace s Covid-19 pandemií se bude jen zlepšovat a od září bude možné trávit více času na kampusu. Také doufám, že po konci prázdnin budu mít možnost získat první pracovní zkušenosti v oboru a obnoví se více mimoškolních aktivit na univerzitě. I když jsem moc ráda, že univerzita dělá maximum proto, aby pandemie poznamenala náš celkový zážitek ze studia co nejméně.
2024 © THE KELLNER FAMILY FOUNDATION