Programování pro mě především představuje možnost projevit svou kreativitu. Pouze s počítačem můžu vytvořit cokoliv, co mě napadne, ať už se jedná o zábavnou videohru, nebo užitečnou aplikaci, která může někomu zlepšit život. Navíc pokud se něco nezdaří, můžu vždycky zmáčknout šipku zpět.
Programovat jsem začal už na střední škole jako samouk. Computing Science jsem šel studovat, abych se naučil správné postupy a nezůstal jako amatér. Na University of Dundee se zaměřují jak na teoretické znalosti algoritmů, tak i na dostatek praktického programování. Na univerzitu jsem nešel jen kvůli titulu, protože nechci pracovat ve firmách, kde záleží jenom na akademickém vzdělání. Mnohem více mě láká možnost založení vlastní firmy či startupu.
Myslím si, že studium v zahraničí, nebo alespoň Erasmus, je nesmírně hodnotná zkušenost a něco, co by si měl každý zkusit. Jsem extrémně vděčný za možnost žít v zahraničí a poznat jinou kulturu a dostat novou perspektivu na svět. Přestože je všechno v zahraničí děsivé a nové, stojí to za to.
Novým studentům musím doporučit, aby se v prvním roce studia zapsali do co nejvíce zájmových spolků (student societies). Zejména na britských školách budete mít v prváku na tyto aktivity dost času a je to skvělý způsob, jak poznat další studenty. Ohromilo mne množství podpory ze strany univerzity pro studenty, studentské spolky a mimoškolní život obecně. Na kampusu máme studenty provozovanou kavárnu, bar, a dokonce i bazén.
Po studiu bych se chtěl živit vývojem softwaru, ale přesnější plány si nechystám. Nevím, co mi život přinese a jaké možnosti se naskytnou. Mým snem je založit vlastní firmu, ale hlavně mi záleží na tom, abych dělal něco, co má smysl a co mě baví. Myslím si, že spousta lidí neřeší, jestli je práce baví nebo naplňuje, a tak skončí jenom jako součást mašinérie korporátního světa. Doufám, že se mi povede tomuhle vyvarovat a že moje práce nějakým způsobem zlepší svět, jakkoli malým způsobem.
2024 © THE KELLNER FAMILY FOUNDATION