V době pobírání grantu jsem studovala bakalářský obor International Business na Copenhagen Business School v Dánsku, kde jsem byla součástí speciálního trikontinentálního exchange programu. Díky tomu jsem také pobyla na University of British Columbia v kanadském Vancouveru a Chinese University of Hong Kong v čínském Šen-čenu. V oboru, a na nějakou dobu i v Kodani, jsem zůstala a vystudovala dva ekonomické tituly – jeden znovu na Copenhagen Business School a druhý na Bocconi University v Miláně. Studium na čtyřech univerzitách mi dalo rozhled o možných způsobech výuky. Jak už to tak bývá, některé mi vyhovovaly více, některé méně. Je tedy dobré se při výběru školy zamyslet nejen nad obsahem výuky, ale také nad její formou a celkovou učební kulturou univerzity.
Studium v zahraniční byla bez nadsázky nejlepší volba v mém životě. Jen těžko bych si před nástupem dokázala představit, jaké dveře pro mě studium otevře. Nejenom že se mi dostalo prvotřídního vzdělání a měla jsem možnost poznat ohromné množství inspirativních lidí, ale také jsem díky tomu mohla procestovat velkou část světa a naučit se komfortně žít v globálním prostředí plném změn. Pokud nad studiem v zahraničí uvažujete a mohla bych vám dát jednu radu: Nebojte se toho. Anebo se klidně bojte, ale stejně to udělejte.
Již na univerzitě mě velmi zajímala sociální a ekologická inovace, které se nyní věnuji i pracovně. Právě při svém studiu na Bocconi University jsem si udělala major v Green Management and Corporate Sustainability. Věnovat se udržitelnosti byla po škole moje první volba, a tak nyní pracuji jako ESG (Environmental, Social, Governance) konzultant v PwC Česká republika, kde pomáháme našim klientům snižovat jejich dopad na životní prostředí a být sociálně odpovědnější. Díky tomu, že studium v Dánsku je uzpůsobené tak, aby studenti stíhali pracovat na poloviční úvazek, a díky povinné stáži na Bocconi University, jsem již měla několik pracovních zkušeností, takže sehnat po univerzitě vysněnou práci nebyl oříšek.
A jedna věc, bez které bych se už neobešla: Google. Při pobytu v Číně jsem si to na pět měsíců vyzkoušela na vlastní kůži a nebyl to lehký život.
2024 © THE KELLNER FAMILY FOUNDATION