Když někomu řeknete, že jdete studovat computer science, velice často si představí studium počítačů. Pro mě však tento obor má odlišný význam. Computer science vnímám jako disciplínu zabývající se řešením abstraktních problémů. Je silně založena na matematice, ale přitom se dá velice užitečně aplikovat do každodenního života. Právě toto propojení mezi abstraktním a reálným světem mě na computer science tak fascinuje. Věděli jste, že by se většina dnešní umělé inteligence neobešla bez lineární algebry, pravděpodobnosti a spousty další matematiky?
Rozhodnutí studovat computer science bylo triviální. Programování mě bavilo už během druhého stupně základní školy, takže už na začátku střední školy jsem si nedokázal představit variantu, že bych šel studovat něco jiného.
Avšak rozhodnutí, na které škole studovat, bylo o to těžší. Ve svém hledáčku jsem měl ty nejlepší univerzity v Americe, Británii, Nizozemsku a Německu. Nakonec jsem se rozhodl pro Oxford, především kvůli jeho přístupu k výuce computer science. Zatímco většina univerzit se při výuce zaměřuje na otázku "co a jak funguje?", Oxford se zaměřuje na pochopení otázky "proč to tak funguje?". Pevně věřím, že tento teoretický přístup mi v dlouhodobém měřítku bude užitečnější než ten praktický, jelikož doufám, že mě lépe naučí abstraktně přemýšlet nad problémy budoucí technologie.
Obor computer science se rychle vyvíjí. Proto se teď nestrachuji tím, v jaké specifickém oboru computer science se po studiu uplatním, ale radši provádím takový průzkum terénu a věřím, že časem na svou specializaci narazím. Mezi žhavé kandidáty teď patří například strojové učení, data mining nebo NLP (zpracovávání přirozeného jazyka). Velice rád bych byl součástí týmu, který bude vyvíjet nové technologie.
Většinu svého volného času strávím mezi sportovci. Ať už jako atlet na Dukle (3000 m steeplechase), nebo jako hráč rugby na Tatře, nebo jako rozhodčí. Dále rád hltám kilometry a výškové metry na kole, nebo naopak výškové metry ztrácím na lyžích.
Doma se poté rád zabývám programováním, ať už to je vývoj aplikací, práce s umělou inteligencí, kryptografie, kompetitivní programování nebo prosté tvorba webových stránek.
Mezi mé další zájmy patří zdolávání horských hřebenů, multilingvismus, prokrastinace, sportovní fyziologie, ornitologie, konstrukce papírových vlaštovek a konzumace mangové zmrzliny (bez té bych se jen těžko obešel).
2024 © THE KELLNER FAMILY FOUNDATION