Zatímco první dva roky jsou o něco volnější a člověk má čas se věnovat i jiným než studijním aktivitám, třetí a čtvrtý ročník jsou ve znamení velmi intenzivního studia.
Druhá polovina mého studia se bude točit okolo Mezinárodních vztahů a Arabštiny, které jsem si ve finále zvolil. Ačkoliv jsem absolvoval i několik kurzů v Ekonomii, celková kvalita učení mě příliš nenadchla a dal jsem přednost Arabštině. Co se týče Mezinárodních vztahů, budu mít po jednom kurzu v každém semestru. Pokud bych studoval pouze Mezinárodni vztahy, nikoliv „Joint Degree“ s Arabštinou, měl bych kurzy dva. „Honours“ je období, na které se především studenti Mezinárodních vztahů obzvláště těší – již žádné povinné teoretické kurzy, na řadu přicházejí mnohem větší flexibilita a výběr z více než 20 možností. Škoda, že je St Andrews relativně malá univerzita; osobně bych uvítal o něco větší výběr. I tak jsem si ale vybral předměty, které si myslím, mě budou bavit – „Peace and Humanitarian Intervention“ a „Politics of Africa“. Oddělení Arabštiny na svou velikost doplácí ještě více, protože volnou ruku při výběru tu nemáte a musíte si vzít předem určené kurzy – „Arabic Short Stories“, „Media Arabic“ a „Classical Texts“.
Předtím než do „Honours“ vstoupím, mám léto na to, abych si od studia trochu odpočinul. I když, na kolik půjde o odpočinek, se teprve uvidí. Díky Nadaci The Kellner Family Foundation se mi podařilo získat zajímavou stáž v oddělení Strategie biotechnologické firmy Sotio, která vyvíjí nové léčivé přípravky zaměřené na léčbu nádorových onemocnění. Jeden měsíc také strávím prací pro londýnskou firmu zabývající se politickými a bezpečnostními analýzami v několika zemích světa.
Až se tedy ozvu příště, bude to jen díky tomu, že se mi na chvíli podařilo odtrhnout od strastí „Honours“ studenta v St. Andrews.
2024 © THE KELLNER FAMILY FOUNDATION