12. 11. 2012
2 minuty čtení
V mezinárodních vztazích jsme se nyní po krátkém opakování mainstreamových teorií dostali ke kritickým teoriím, tj. marxismus, feminismus nebo post-kolonialismus, které nás nutí přemýšlet nad hlubšími strukturálními problémy mezinárodního systému, jako jsou například marginalizace žen během konfliktu (téma mé poslední eseje) nebo imperialismus Západu. Můj další předmět se jmenuje Kreativita a podnikání, ve kterém se v malých skupinkách snažíme realizovat projekt, na jehož (ne)úspěchu a jeho prezentaci jsme později hodnoceni úspěšnými lokálními podnikateli a vyučujícími managementu. V naší skupině jsme se rozhodli využít jednu z místních tradic – Raisin Foam Fight – a prodávat ochranné brýle na tuto pěnovou bitvu. Po úspěšné marketingové kampani se nám povedlo vyprodat naprosto všechny zásoby během čtyř dnů, což byl mnohem větší úspěch, než jsme čekali.
St Andrews je známé nejen pro svoji akademickou excelentnost (2. nejlepší škola pro politologii a mezinárodní vztahy v Británii), ale také pro skvělou studentskou zkušenost. Já svůj volný čas letos trávím na trénincích vodního záchranářství (lifesaving), prací ve studentské unii a dobrovolnictvím v charitativním knihkupectví. První týden semestru jsem také pomáhal při přípravách a organizaci Freshers‘ Week, jehož cílem je pomoci studentům prvních ročníků zabydlet se u nás na univerzitě. A na to, jak se nám to povedlo, se můžete zeptat Jonáše Jelínka!
Nicméně nejzajímavější projekt, na kterém se momentálně podílím, je organizace Race2Prague. Jedná se o největší charitativní sbírku pořádanou studenty naší univerzity a jejím vyvrcholením v lednu bude stopování více než 200 studentů ve skupinkách po 2 až 3 lidech do (snad) zasněžené Prahy.
Nakonec bych se s Vámi chtěl podělit o foto-úlovek z dnešního dne, na kterém je přes tisíc studentů St Andrews, kteří vytvořili „lidský erb“ naší univerzity:
2025 © THE KELLNER FAMILY FOUNDATION