31. 07. 2020
2 minuty čtení
Konec bakalářských studií je tradičně obdobím velké osobní nejistoty. Je třeba se rozhodnout, zda-li je lepší pokračovat ve studiu, nebo si najít práci. Kam jít pracovat? Co studovat a kde? Jak financovat jakoukoli z výše uvedených možností? Na začátku března jsem neměla ani trochu blízko k odpovědím na hodně z těchto otázek. I když jsem věděla, že se ještě nechci vzdát studentského života, všechny moje přihlášky pořád ještě visely ve vzduchu bez jakékoli finální odpovědi.
Tak jako jsem já neměla ponětí o tom, kde budu v září, či co budu tou dobou dělat, svět kolem mě toho o tom, co bude v září, věděl snad ještě méně, což s plánováním vůbec nepomohlo. Byla jsem doma v České republice, zatímco spousta mých věcí zůstala v Anglii a nevěděla jsme, kdy je dostanu zpátky. Musela jsem si zvyknout na nový formát zkoušek ve finálním ročníku. Tyto problémy byly ulehčeny pouze tím, že všichni kolem mě byli ve stejné situaci a pomáhali ostatním tak, jak jenom mohli.
Teď, když se dívám zpětně na toto období, navzdory přetrvávající všudypřítomné nejistotě, cítím trochu úlevy. Zkoušky mám za sebou, den promoce přišel a odešel a já konečně vím, co se mnou v září bude. Po tom, co jsem v Cambridge zjistila o zajímavostech a důležitosti mezinárodního práva, budu svoje budoucí studium orientovat tímto směrem a na magisterské studium se vydám do Ženevy, kde budu studovat právo ozbrojeného konfliktu na Geneva Academy of International Humanitarian Law and Human Rights. Tam budu studovat předměty jako právo zbraní nebo islámské právo vojenského konfliktu, dostanu se na vojenské instruktáže a budu bydlet v centru města, kde sídlí spousta mezinárodních organizací, které obdivuji. Mám pár nápadů o své budoucí kariéře, ale teď spíše čekám, co se mi v Ženevě zalíbí.
Jelikož toto byl můj poslední příspěvek na tento blog, chtěla bych jen říct, že doufám, že byly tyto krátké články k užitku. Já jsem si určitě užila tento způsob dokumentace mé Cambridge zkušenosti.
2024 © THE KELLNER FAMILY FOUNDATION