Vážně: ‘Akceptujte chaos’ – věděl jsem snad něco víc? S veškerou touhle šíleností, co se nám tu děje, bych mohl ihned – a vcelku snadno – zrecyklovat název a s jen malými změnami dokonce i text. Ale jelikož nechci být nudně repetitivní s názvy svých blogových příspěvků, tak se pojďme dohodnout, že „chaos-akceptační“ teze zůstává, ale pouze změním jméno tohoto příspěvku na něco spojeného s tématem „vizionářství” (páč jsem krizi evidentně dost solidně předpověděl), fajn?
Fajn.
Tak jo, začnu jako minule: přesně v tu chvíli, když už jsem měl pocit, že můj život nemůže být šílenější… přišla na řadu univerzita pandemie. Manchester jsem opustil “za pět dvanáct” (ne 5 minut, spíš 5 sekund) v doslova posledním letadle, které opustilo Anglii před zavřením českých hranic. Po příjezdu domů jsem si odpykal svých „povinných 14“ v domácím vězení – trest, který byl ale přirozeně prodloužen, protože co jiného dělat, když je vše na světě zavřené (<--- trochu hyperbola, ale zároveň ne tak úplně).
Teď vás možná budu trochu šokovat, ale když člověk stráví pár dní stylem "Studovat > Jíst > Netflix > Spát > Repete", tak taky hodně rychle taky objeví, že existuje pouze určitý – a relativně nízký - strop vzrušení, které může z takového denního harmonogramu „vyždímat“. Tohle je peklo zejména pro osoby s pozorností na úrovni rybičky Dory z filmů o Nemovi (např. já). Časem to začalo být až tak špatné, že jsem se mnohdy dokonce těšil na hodiny Materiálového inženýrství (v inženýrském žargonu existuje pro tyto hodiny specifický výraz: "utrpení"). Studium krystalografických struktur jednotlivých typů žuly pak už holt opravdu bylo tou nejvíce vzrušující částí některých dní.
Ale pak v jeden moment už to můj extrémně ADD mozek prostě přestal zvládat. Byl jsem donucen opět dělat něco zajímavého, abych nasytil svůj inovátorský/podnikavý apatit (ano, opravdu jsem právě použil geologický vtípek). Takže místo toho, než abych litoval sám sebe a úplný nedostatek interesantních podnětů, tak jsem si je začal tvořit sám. Z metaforického konzumenta (který nyní umíral hladem kvůli totálnímu nedostatku koláčů či jiných pečených dobrot) se tak ze mě stal pekař.
Nejprve jsem upekl Helpedu, EdTech startup/platformu, za účelem pomoci mladším studentům s učením v první vlně COVIDu. Poté jsem se přihlásil a byl úspěšně zvolen do role šéfkuchaře/šéfpekaře (‘CEO for One Month’) ve Fortune 500 “pekárně”, The Adecco Group. Obdržel jsem svou první Michelinskou hvězdu v podobě umístění v letošním výběru 20POD20 v magazínu EURO. A teď mám stále ještě dvě věci v troubě: značku veganských, paleo, bezlepkových chipsů, a k tomu pracuji s dalším Čechem v Manchesteru na podcastu, pomocí kterého chceme přiblížit vám, milí studenti, přijímací řízení a obecně studium na VŠ v zahraničí.
^Tak zhruba takhle nějak jsem akceptoval chaos, vizonář-oval a stejně s tím plánuji pokračovat.
Ale co si budeme: to, že jsem udělal výčet aktivit, vám do života nic moc nepřidá, co? Tak se ze mě teď na minutku stane life coach a motivační speaker (to není typicky Oliverovské, já vím) a nasdílím s vámi pár myšlenek, které mi těch pár týdnů procházely hlavou. Možná vás to třeba fakt namotivuje; možná jediný efekt, který to bude mít, bude, že splním počet slov – na druhou stranu, za zkoušku nic nedám:
Přestaňte si stěžovat. Žijeme v bláznivých časem – a to je prostě realita. Takže každá sekunda, kterou strávíme tím, že budeme “honit bycha” a jak by bylo, kdyby to nebylo, je ztracená sekunda.
Jak říkají v mém oblíbeném High School Musical, „We’re all in this together!“. Takže litovat se, že zrovna vám se kvůli tomu něco nedaří, taky nedává úplně smysl, protože nedaří-li se něco vám, tak je na světě minimálně milion dalších lidí, kteří řeší to stejné.
Až si jednou na konci života budete retrospektivně přehrávat svůj životní příběh, líbilo by se vám sledovat kapitolu o tom, jak jste po dobu několika měsíců byli zamčení doma a bez přestání sledovali Netflix? Pokud se vám to zdá v poho, tak asi pokračujte(?). Pokud ne… tak se jednoduše věnujte něčemu jinému.
MYJTE SI RUCE A NOSTE ROUŠKU, PLS. DÍK.
…a poslouchejte podcast, až ho vypustíme do světa!
2024 © THE KELLNER FAMILY FOUNDATION