Každá z těch možností má své klady i zápory. Například zdejší studium je bohužel finančně velmi nákladné. Přesto mi má intuice napovídá, abych tady zkusila štěstí a zjistila, jestli bych s přihláškou k magisterskému studiu uspěla. A pak se uvidí… Zkrátka nechci se jen tak vzdát nějaké vidiny jen proto, že v tomto momentě nevím, jak bych vyřešila finanční aspekt záležitosti. Pouhé podmínečné přijetí by byl pro mě velký úspěch, i kdybych se z finančních důvodů musela toho nakonec zřeknout.
Právě proplouvám náročným obdobím, neboť mě za pět týdnů čeká pět zkoušek, a s velkou pravděpodobností budu Vánoce trávit u počítače nad písemnou prací, kterou odevzdávám v lednu. Ta pravá vánoční atmosféra při sledování pohádek a pečení cukroví mě nejspíš tedy mine. Ani to mě ovšem neodradilo od toho, abych přemýšlela nad svou budoucností. Mám před sebou v tomto ohledu ještě spoustu práce, ale jedno je téměř jisté… Jakmile se trochu oklepu po prvním semestru z tohoto bláznovství, vrhnu se na přihlášku na magisterské vzdělání na University of Glasgow. Zaujal mě tu obor ‘Youth Studies‘, a to z několika důvodů. Jak název napovídá, vše se točí kolem mladistvých. Studenti získají bližší náhled do různých skupin, například mladí bez domova, mladí rodiče, či mladí s duševními problémy. Velkou výhodou je tedy možnost rozšířit si obzory a nechat si více času na rozmyšlenou o kariérním postupu. Kromě několika povinných předmětů je k dispozici široká škála volitelných předmětů, například managing change, marketing management, rehabilitation and desistance from crime či the impact of problem drug use on children and families. Už jen samotné názvy ve mně vyvolávají vlnu zvědavosti.
Práce s mladými je velmi důležitá pro celou společnost z mnoha hledisek, a proto kdybych se mohla podílet na řešení problémů týkajících se této skupiny, naplnilo by to mé vnitřní tužby a zároveň bych tímto vracela společnosti i nadaci jejich veškerou podporu. Teď už mi nezbývá nic jiného než doufat, že úspěšně dokončím bakalářské studium a že se mi splní další sen.
2024 © THE KELLNER FAMILY FOUNDATION