Vždy jsem měl blízko k matematice. Bavilo mě vymýšlet vlastní vzorce a přicházet na kreativní řešení problémů. Když jsem k tomu přidal zálibu v počítačích, bylo mi jasné, čemu se chci v životě věnovat. Na gymnáziu jsem se k programování moc nedostal, učil jsem se však sám a nyní se tak cítím připraven na studium na univerzitě. Po prvním roce si budu vybírat mezi třemi zaměřeními. Nejvíce mě momentálně zajímá program Computer Systems, který má nejblíže k softwarovému inženýrství. Ve třetím ročníku potom získám praxi v oboru, jako součást programu “Cooperative Education“, kterým je univerzita v Limericku velmi známá.
Studium v zahraničí bylo mým dlouhodobým snem a zároveň osobním projektem. Je až neskutečné, kolik zkušeností jsem získal ještě před odletem. Aktivní vyhledávání informací, řešení problematických situací, komunikace s organizacemi. To vše je důležité pro každého dospělého člověka a myslím, že lepší přípravu v této oblasti jsem získat ani nemohl. Už pouze z tohoto důvodu studium v zahraničí rozhodně doporučuji. Za sebe můžu mluvit o Irsku, což je pro technologické odvětví jedna z nejlepších lokalit na světě. Velká výhoda je také angličtina, se kterou jsem sám, navzdory irskému přízvuku, zatím neměl žádný problém. Irové jsou také známí svým přátelským přístupem, a to můžu jen potvrdit. Hned první den jsem si v Limericku udělal několik velmi dobrých přátel.
Kdybych se měl zamyslet, bez čeho bych se v životě neobešel, tak je to vášeň. Nebát se nadchnout pro věc, která mě baví a jít si za svým, je pro mě jedna z nejdůležitějších filozofií, kterými se snažím řídit. Středoškolákům, kteří přemýšlí o studiu v zahraničí, bych poradil: Nebojte se udělat krok do neznáma. Budete se divit, kolik toho dokážete, když nenecháte strach, aby vás zastavil.
2024 © THE KELLNER FAMILY FOUNDATION