Letní programování v New Havenu

Jedna z posledních věcí, které jsem v průběhu jarního semestru stihl udělat, bylo vyrobit Awesomesauce v rámci HackYale a odprezentovat jej v rámci App Challenge. Tu jsem sice nevyhrál, ale Adam Bray - veterán Yale Student Technology Collaborative - byl mým projektem dostatečně přesvědčen o mých programovacích schopnostech, že mi do dalšího roku nabídl práci jako Student Developer. A jelikož mým cílem pro léto po druhém roce bylo zkusit si, jak by mi vyhovovala práce programátora, přijal jsem nabídku pracovat jako Student Developer i přes léto.

Podobně jako Student Techs obstarávají pro bakalářské studenty technologické opravy, Student Developeři přijímají od komunity náměty na technologická řešení různých problémů. Komitét zahrnující představitele univerzity a představitele komunity potom rozhodne, jaké problémy dostanou prioritu, a zadají nám je. My potom vytvoříme a udržujeme aplikace, které dané problémy zmenšují.

Já jsem byl přidělen do týmu, který má na starosti aplikaci Reservations. Ta má na starosti výpůjčky (nejen) multimediálního vybavení v našich knihovnách a používá ji tedy několik tisíc studentů a zaměstnanců. Pro mě to navíc z programátorského hlediska byla výzva: poprvé jsem totiž pracoval na staré, existující a rozsáhlé aplikaci, na jejímž setrvalém chodu závisí reální lidé. To vše ve spolupráci s týmem -- takže používání verzovacího software git se stalo z vedlejší záležitosti nutností.

V letních měsící škola používá kampus pro letní programy a letní studenty, takže jsem se musel přestěhovat z Berkeley do místa s nejnižším nájem, jaký jsem dokázal najít: do tradičně židovského bratrstva Alpha Epsilon Pi. Bratrů v něm bylo pomálu; těm, kteří tam byli, jsem občas udělal steak a oni mě na oplátku učili hrát pivní pingpong. (Ten spočívá v tom, že se snažíte pingpongovým míčkem strefit do jednoho z plastových pohárků na druhé straně stolu. AEPi bylo do hry tak zapálené, že v obýváku byla neustále vystavěná hrací deska, na které se bez alkoholu trénovalo. AEPi: takové jiné bratrstvo.)



O dvou víkendech jsem si udělal výlet za přítelkyní, který se věnovala matematickému výzkumu na Cornell University, další Ivy League škola, která je ale uklizená na sever státu New York a dostat se k ní trvá šest hodin. (Zato je krásná.) Tam jsem potkal Raviho, vegana ze Stanfordu, který ve volném čase řeší Rubikovy kostky, zatímco žongluje, jedouc na jednokolce. Inu, matematici.



Léto uplynulo rychle. Narozdíl od loňské zkušenosti v Accenture jsem si přišel na to, že práce v softwarovém vývoji se mi zamlouvá, ale mám co dohánět -- ani ne v “teoretické” oblasti, ale spíše v oblasti praktického užívání vývojových nástrojů a efektivních postupů. Zkušenost hodnotím jako velmi užitečnou.
 

Letní programování v New Havenu
Letní programování v New Havenu